You are currently viewing Ajurweda rozumie…

Ajurweda rozumie…

💛Ajurweda rozumie…

Ajurweda rozumie, że kiedy dopasowujemy nasze ciało, rytm związany ze stylem życia i umysłu do fal natury, zwiększa się nasza samoocena. Dlaczego tak jest? Kiedy nauczymy się dbać o siebie, nasze ciało i podświadomość zaczynają otrzymywać przesłanie miłości. Kiedy ignorujemy naturalne potrzeby naszego ciała i umysłu dotyczące samoopieki, wysyłamy wiadomość do naszej podświadomości, że nie jesteśmy tego warci.

💛Ajurweda to droga do pełni.

To podróż do znalezienia tej części ciebie, która wie, że jest idealna, ponieważ taka jest. Kiedy po raz pierwszy odkryłam jogę, a później ajurwedę, w końcu poczułam, że wszystko się komponuje. To było jak założenie cudownej pary wygodnych dżinsów.

💛Piękno…zobacz je w sobie

Każdy z nas to piękna, niepowtarzalna kreacja o idealnie niepowtarzalnych cechach. Wraz z jogą, ajurweda daje nam to, czego potrzebujemy, aby zrównoważyć nasze ciało i umysł oraz otwiera drzwi do samorealizacji.

Czasami jesteśmy zrównoważeni i szczęśliwi , ponieważ wszystko płynie dobrze. Możemy odczuwać radość i miłość, spokój i dobre samopoczucie. Innym razem tracimy równowagę i czujemy się krytyczni, niespokojni i samotni, albo ociężali i apatyczni. To pokazuje cały przepły w dosz w nas – Vaty, Pitty i Kaphy

To poprzez dosze Ajurweda daje nam zrozumienie tego, kim naprawdę jesteśmy. Każda osoba urodziła się z unikalnym układem dosz, co zaowocowało kształtem i wielkością naszego ciała, naszymi skłonnościami psychicznymi i emocjonalnymi, upodobaniami oraz osobowością. Uświadomienie sobie naszej naturalnej budowy ciała i umysłu, pokazuje nam kim jesteśmy i że urodziliśmy się, aby istnieć w świecie w wyjątkowy sposób.

Kiedy zrozumiemy, czym jest nasza ajurwedyjska unikalna konstytucja, możemy zrozumieć nasz brak poczucia równowagi, które często są cechami, których w sobie nie lubimy. Zrozumienie naszego braku równowagi pomaga nam zdać sobie sprawę, że nie jest nieodłącznymi wadami, ale jest po prostu wynikiem naszego stylu życia lub otaczającego nas środowiska. Zrozumienie tego pomaga nam przestać obwiniać się i zamiast tego podjąć niezbędne kroki w celu uzdrowienia.Im więcej wiemy o sobie i jak reagujemy na otaczające nas środowisko, tym bardziej tworzymy równowagę i dobre samopoczucie poprzez nasz rytm. Możemy stworzyć przestrzeń dla mądrości i miłości własnej.

Ajurwedyjska perspektywa wyjątkowej natury każdej osoby koncentruje się wokół koncepcji prakryti i vikriti—konstytucja i stan równowagi. Te dwa stany reprezentują to, kim jesteś w danym momencie i jak dosze manifestują się w twoim życiu. Jeśli nie masz pewności co do swojej konstytucji i stanu równowagi, zapraszam do skorzystania z konsultacji.

💛Zaopiekuj się sobą..

Miłość własna to troska o siebie. Podążaj za swoim rytmem każdego dnia z miłością. Ajurweda dostarcza nam praktycznych narzędzi.Te narzędzia pomagają nam tworzyć codzienną rutynę dbania o siebie i styl życia, który obraca się wokół miłości do siebie. Kiedy podejmujemy działania w kierunku zdrowia i równowagi, pokazujemy sobie, że kochamy siebie i dbamy o nasze samopoczucie, ponieważ działania są fizycznym przejawem miłości. Kiedy bierzemy odpowiedzialność za własne zdrowie i mamy codzienną rutynę https://callphoneinfo.com , dzięki której czujemy się zdrowi, piękni i po prostu dobrze. Promieniujemy miłością.Jeśli czujesz się odłączony od siebie, pozwól, aby Ajurweda była twoją bramą z powrotem do zdrowia i radości życia.

„Jedzenie jest pokarmem ciała; miłość jest pokarmem duszy”.

dr Vasant Lad

Fot. Owidiusz Kowalczyk❤️

Dodaj komentarz