
Masaże ajurwedyjskie


Powrót do równowagi i sił witalnych.
Masaż ajurwedyjski łączy w sobie liczące 5000 lat indyjskie zasady ajurwedy – nauki o życiu. Ten rodzaj masażu ma na celu stworzenie równowagi między umysłem, ciałem i duchem oraz pomoc ciału w samouzdrowieniu.
Czym różni się masaż ajurwedyjski od innych rodzajów masażu?

Oleje
Podczas masażu ajurwedyjskiego mieszanki olejków organicznych są nasycane ajurwedyjskimi ziołami i podgrzewane, aby promować relaks i detoksykację. Oleje są wybierane tak, aby zrównoważyć dominującą doszę człowieka. W odpowiedniej temperaturze oleje te dostają się do organizmu przez skórę i pory, wiążą się z ama (toksynami) i są uwalniane w celu odtrucia organizmu.

Energia i intencja


Jakie są zalety masażu ajurwedyjsiego?
Tak jak Ajurweda jest ukierunkowana na profilaktykę, tak samo jest z masażem ajurwedyjskim. Ogólnie masaż ajurwedyjski może pomóc:
- Zwiększyć świadomość ciała
- Wprowadzić w głęboki relaks
- Odtruć i oczyścić ciało
- Wzmocnić system odpornościowy
- Pomóc osobom cierpiącym na schorzenia poprawić ich ogólne samopoczucie
- Poprawić krążenie
- Zwiększ witalność, odmładzić
- Utrzymać w dobrym zdrowiu
- Zrównowazyć Vata, Pitta i Kapha
- Poprawić odżywienie skóry
- Zredukować stres
- Uspokoić ciało i umysł


Rodzaje masażu ajurwedyjsiego

ABHYANGA
Wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami.
Jest jednym z głównych zabiegów fizykoterapeutycznych stosowanych przez ajurwedę.

UDVARTANA
Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych tradycyjnych, olei ajurwedyjskich.

JAMBIRA PINDA SWEDA
Jest to intensywny masaż w którym główną techniką jest rozcieranie i uderzanie, dzięki czemu pobudzony zostaje system immunologiczny do regeneracji. Wykonywany jest gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi.

RATNAABHYANGA
Jest swoistym rytuałem wykorzystującym moc kamieni, wspartym aromaterapią, który przywraca pierwotną równowagę naszego organizmu na wszystkich poziomach.


ABHYANGA
- To kojący, głęboki masaż, który ma właściwości odmładzające i regenerujące.
- Wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami.
- Jest jednym z głównych zabiegów fizykoterapeutycznych stosowanych przez ajurwedę.
- To masaż, który łagodzi ból i regeneruje tkanki.
- Głęboko i trwale uspokajają myśli i rozluźniają ciało.
- Harmonizuje przepływ życiowej energii przez tkanki ciała.
- Obniża tętno i ciśnienie krwi.
- Poprawia odżywienie skóry.
- Pobudza krążenie krwi i limfy.
- Jest znany ze swojego pozytywnego oddziaływani na system immunologiczny.
- Stosując dużą ilość oleju pięknie rozluźnia stawy, odżywia kości i koi nerwy.
- Głęboko i trwale uspokajają myśli i rozluźniają ciało.
- Pomaga zapobiegać migrenom.
- Pomaga w bólach kręgosłupa.
- Stymuluje kanały energetyczne w ciele co poprawia przepływ energii życiowej prany przywracając naszą witalność.
Dobroczynna moc oleju
Do masażu stosuję oleje ziołowe o różnym działaniu – są to oleje chłodzące, ogrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące i inne. Cechy te przenikają się nawzajem w działaniu i wynikają często jedna z drugiej.
Długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami i kilkukrotna filtracja, sprawiają, że oleje te uzyskują delikatną strukturę. Dzięki temu nie tylko działają na skórę ale też przenikają przez pory skórne i wnikają głęboko w tkankę łączną, odżywia i smaruje nasze stawy, kości, tonizuje mięśnie
Ciało poddane zabiegowi nareszcie może się zrelaksować i uwolnić nagromadzone w tkankach napięcia, które powstałe pod wpływem emocjonalnych urazów i stresu.
Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników oraz chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym
Masaż Abhyanga polecam wszystkim, a szczególnie…
Osobom, które mają suchą skórę, suche trzeszczące stawy i kości, osobom chorym na osteoporozę, artretyzm, cierpiącym na zaparcia i problemy z jelitem grubym.
Zadaniem masażu jest oczyszczenie ciała z nagromadzonych w nim toksyn. Dzięki długim, rytmicznym ruchom podczas masażu i temu, że aplikowany na skórę olej jest ciepły, rozszerzają się bardziej pory skóry, przez co toksyny usuwane są lepiej i szybciej z naszego organizmu.
Masowanie skóry ciepłym olejem działa również leczniczo na nasz system nerwowy. Kontakt z przyjaznym dotykiem na natłuszczonej skórze sprawia, że przekazywane są do mózgu za pośrednictwem włókien nerwowych pozytywne bodźce.
Jest więc masażem, który zapewnia głęboki relaks, eliminuje stres i usuwa zmęczenie. Polecany jest osobom cierpiącym na nerwice, bezsenności, osobom przepracowanym i przemęczonym, mającym problemy z koncentracją i pamięcią.
Masaż ajurwedyjski nie jest więc tylko masażem relaksacyjnym, ale przede wszystkim terapeutycznym i prewencyjnym. Jest jednym ze sposobów na to by zachować zdrowie i cieszyć się dobrym samopoczuciem.
UDVARTANA
To masaż uwielbiany przez kobiety i od wieków stosowany w „indyjskich świątyniach piękna”.
Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych tradycyjnych, olei ajurwedyjskich.
Masaż Intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz usprawnia działanie układu krążenia. Dodatkowo także zmniejsza napięcie mięśniowe i stymuluje układ nerwowy. Równocześnie, działając jak peeling, wygładza nierówności skóry.
Efektem masażu Udvartana jest usuwanie obumarłych komórek naskórka aby skóra mogła lepiej oddychać i eliminować zbędne toksyny również przez swoją powierzchnię, oraz ułatwia to wnikanie oleju i doskonałe nawilżenie.


Efekty po masażu Udvartana:
- Doskonale oczyszcza i odżywia skórę, staje się ona miękka i elastyczna w dotyku
- Działa tonizująco na mięśnie, zmniejsz ich napięcie i stymuluje układ nerwowy
- Ponieważ poprawia metabolizm w mięśniach oraz tkance tłuszczowej czyni cuda w terapii odchudzającej
- Poprawia krążenie, przyspiesz procesy metaboliczne
- Usuwa nadmiar wody z organizmu
- Działa regeneracyjnie i relaksacyjnie
- Modeluje sylwetkę
- Jest pomocny w walce z nadmierną potliwością
- Zwalcza apatię i ogólne zmęczenie


JAMBIRA PINDA SWEDA
Masaż gorącymi stemplami kokosowo – cytrynowymi.
Jest to intensywny masaż w którym główną techniką jest rozcieranie i uderzanie, dzięki czemu pobudzony zostaje system immunologiczny do regeneracji. Wykonywany jest gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi.
Napotny, redukujący masaż stemplami działa antycellulitowo i oczyszczająco organizm z toksyn.
Masaż wpływa na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, eliminację toksyn z organizmu, rozgrzewa, poprawia jędrność skóry. Jest idealnym masażem oczyszczającym i bardzo pomocnym zabiegiem przy walce z cellulitem.
Stemple przygotowuje się samodzielnie przed zabiegiem, są w 100% naturalne, jednorazowego użytku.
RATNAABHYANGA
Ratnaabhyanga to masaż dużymi, gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym naturalnym olejem ajurwedyjskim.
Jest swoistym rytuałem wykorzystującym moc kamieni, wspartym aromaterapią, który przywraca pierwotną równowagę naszego organizmu na wszystkich poziomach
Polega przede wszystkim na masowaniu, przekazywaniu ciepła w najgłębsze partie mięśniowe nawet te najbardziej napięte.
Moc i ciepło którą emanują jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy oraz dobroczynne działanie olejów nasze sprawiają, że nasze ciało odpręża się a my wnikamy w głąb siebie i odrywamy się od otaczającej rzeczywistości
Masaż gorącymi kamieniami całego ciała ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry.


Cennik
ABHYANGA – 170 zł
UDVARTANA – 180 zł
RATNAABHYANGA – 170 zł
JAMBIRA PINDA SWEDA – 190 zł
Czas trwania masaży; 1h
Idealnie, aby masaż był połączony z innymi zasadami ajurwedy, takimi jak dieta i odżywianie oraz ćwiczenia, aby uzyskać maksymalne korzyści.
Zaprasza zatem na jogę i konsultacje ajurwedjskie, na których pokażę drogę do optymalnej diety i odżywiania.