Masaże ajurwedyjskie

marzena-dudek-34

Powrót do równowagi i sił witalnych.

Masaż ajurwedyjski łączy w sobie liczące 5000 lat indyjskie zasady ajurwedy – nauki o życiu. Ten rodzaj masażu ma na celu stworzenie równowagi między umysłem, ciałem i duchem oraz pomoc ciału w samouzdrowieniu.

Czym różni się masaż ajurwedyjski od innych rodzajów masażu?

Oleje

W Ajurwedzie pięć elementów, które znajdują się we wszystkich żywych istotach – przestrzeń, powietrze, ogień, woda i ziemia – są uważane za budulec życia. Łączą się one, tworząc w ciele dosze: Vata (powietrze i przestrzeń), Pitta (ogień i woda) oraz Kapha (woda i ziemia). Każdy dziedziczy unikalną mieszankę trzech dosz, chociaż jedna jest zwykle bardziej dominująca. Ajurweda praktykuje równowagę dosz w celu zarządzania zdrowiem fizycznym i emocjonalnym.


Podczas masażu ajurwedyjskiego mieszanki olejków organicznych są nasycane ajurwedyjskimi ziołami i podgrzewane, aby promować relaks i detoksykację. Oleje są wybierane tak, aby zrównoważyć dominującą doszę człowieka. W odpowiedniej temperaturze oleje te dostają się do organizmu przez skórę i pory, wiążą się z ama (toksynami) i są uwalniane w celu odtrucia organizmu.

Energia i intencja

Działanie zabiegów ajurwedyjskich zachodzi na poziomie fizycznym ale również i subtelnym, co ma za zadanie przywrócić równowagę energetyczną.

Jakie są zalety masażu ajurwedyjsiego?

Tak jak Ajurweda jest ukierunkowana na profilaktykę, tak samo jest z masażem ajurwedyjskim. Ogólnie masaż ajurwedyjski może pomóc:

Rodzaje masażu ajurwedyjsiego

ABHYANGA

To kojący, głęboki masaż, który ma właściwości odmładzające i regenerujące.

Wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami.

Jest jednym z głównych zabiegów fizykoterapeutycznych stosowanych przez ajurwedę.

UDVARTANA

To masaż uwielbiany przez kobiety i od wieków stosowany w „indyjskich świątyniach piękna”.

Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych tradycyjnych, olei ajurwedyjskich.

JAMBIRA PINDA SWEDA

Masaż gorącymi stemplami kokosowo – cytrynowymi.

Jest to intensywny masaż w którym główną techniką jest rozcieranie i uderzanie, dzięki czemu pobudzony zostaje system immunologiczny do regeneracji. Wykonywany jest gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi.

RATNAABHYANGA

Masaż dużymi, gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym naturalnym olejem ajurwedyjskim.


Jest swoistym rytuałem wykorzystującym moc kamieni, wspartym aromaterapią, który przywraca pierwotną równowagę naszego organizmu na wszystkich poziomach.
abhyanaga

ABHYANGA

Dobroczynna moc oleju

Do masażu stosuję oleje ziołowe o różnym działaniu – są to oleje chłodzące, ogrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące i inne. Cechy te przenikają się nawzajem w działaniu i wynikają często jedna z drugiej.

Długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami i kilkukrotna filtracja, sprawiają, że oleje te uzyskują delikatną strukturę. Dzięki temu nie tylko działają na skórę ale też przenikają przez pory skórne i wnikają głęboko w tkankę łączną, odżywia i smaruje nasze stawy, kości, tonizuje mięśnie

Ciało poddane zabiegowi nareszcie może się zrelaksować i uwolnić nagromadzone w tkankach napięcia, które powstałe pod wpływem emocjonalnych urazów i stresu.

Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników oraz chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym

Masaż Abhyanga polecam wszystkim, a szczególnie…

Osobom, które mają suchą skórę, suche trzeszczące stawy i kości, osobom chorym na osteoporozę, artretyzm, cierpiącym na zaparcia i problemy z jelitem grubym.

Zadaniem masażu jest oczyszczenie ciała z nagromadzonych w nim toksyn. Dzięki długim, rytmicznym ruchom podczas masażu i temu, że aplikowany na skórę olej jest ciepły, rozszerzają się bardziej pory skóry, przez co toksyny usuwane są lepiej i szybciej z naszego organizmu.

Masowanie skóry ciepłym olejem działa również leczniczo na nasz system nerwowy. Kontakt z przyjaznym dotykiem na natłuszczonej skórze sprawia, że przekazywane są do mózgu za pośrednictwem włókien nerwowych pozytywne bodźce.

Jest więc masażem, który zapewnia głęboki relaks, eliminuje stres i usuwa zmęczenie. Polecany jest osobom cierpiącym na nerwice, bezsenności, osobom przepracowanym i przemęczonym, mającym problemy z koncentracją i pamięcią.

Masaż ajurwedyjski nie jest więc tylko masażem relaksacyjnym, ale przede wszystkim terapeutycznym i prewencyjnym. Jest jednym ze sposobów na to by zachować zdrowie i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

UDVARTANA

To masaż uwielbiany przez kobiety i od wieków stosowany w „indyjskich świątyniach piękna”.

Perfekcyjną receptą na Udvartanę jest kompozycja sproszkowanych ziół, kasz i specjalnych tradycyjnych, olei ajurwedyjskich.

Masaż Intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz usprawnia działanie układu krążenia. Dodatkowo także zmniejsza napięcie mięśniowe i stymuluje układ nerwowy. Równocześnie, działając jak peeling, wygładza nierówności skóry.

Efektem masażu Udvartana jest usuwanie obumarłych komórek naskórka aby skóra mogła lepiej oddychać i eliminować zbędne toksyny również przez swoją powierzchnię, oraz ułatwia to wnikanie oleju i doskonałe nawilżenie.

udvartana

Efekty po masażu Udvartana:

jabira pinda sweda

JAMBIRA PINDA SWEDA

Masaż gorącymi stemplami kokosowo – cytrynowymi.

Jest to intensywny masaż w którym główną techniką jest rozcieranie i uderzanie, dzięki czemu pobudzony zostaje system immunologiczny do regeneracji. Wykonywany jest gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi.

Napotny, redukujący masaż stemplami działa antycellulitowo i oczyszczająco organizm z toksyn.
Masaż wpływa na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, eliminację toksyn z organizmu, rozgrzewa, poprawia jędrność skóry. Jest idealnym masażem oczyszczającym i bardzo pomocnym zabiegiem przy walce z cellulitem.

Stemple przygotowuje się samodzielnie przed zabiegiem, są w 100% naturalne, jednorazowego użytku.

RATNAABHYANGA

Ratnaabhyanga to masaż dużymi, gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym naturalnym olejem ajurwedyjskim.

Jest swoistym rytuałem wykorzystującym moc kamieni, wspartym aromaterapią, który przywraca pierwotną równowagę naszego organizmu na wszystkich poziomach
Polega przede wszystkim na masowaniu, przekazywaniu ciepła w najgłębsze partie mięśniowe nawet te najbardziej napięte.

Moc i ciepło którą emanują jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy oraz dobroczynne działanie olejów nasze sprawiają, że nasze ciało odpręża się a my wnikamy w głąb siebie i odrywamy się od otaczającej rzeczywistości

Masaż gorącymi kamieniami całego ciała ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry.

ratnaabhyanga

Cennik

 ABHYANGA – 170 zł

UDVARTANA – 180 zł

RATNAABHYANGA – 170 zł

JAMBIRA PINDA SWEDA – 190 zł

Czas trwania masaży;  1h

Idealnie, aby masaż był połączony z innymi zasadami ajurwedy, takimi jak dieta i odżywianie oraz ćwiczenia, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Zaprasza zatem na jogę i konsultacje ajurwedjskie, na których pokażę drogę do optymalnej diety i odżywiania.